УКХ аналоговий радіозв'язок

УКВ аналоговая радиосвязь

Радіозв'язок є найпоширенішим способом передачі на відстань. Телебачення, стільникова телефонія, супутниковий зв'язок - все це та багато іншого працює на основі передачі сигналів за допомогою електромагнітних коливань певної частоти. Безсумнівно, вона предмет стратегічного значення, і тому перебуває під контролем організацій різного рангу, й у кінцевому підсумку – державних.

Компанія " MKT-COMMUNICATION" здійснює будівництво мереж та постачання обладнання радіозв'язку  SmarTrunk II. Діяльність компанії забезпечена повним пакетом сертифікатів, ліцензій та іншою дозвільною документацією, необхідною для виконання повного спектра робіт з будівництва та введення в дію об'єктів зв'язку.

Компанія здійснює у повному обсязі всі етапи реалізації проекту:

  • проектування та розробку проектно-кошторисної документації;
  • будівництво мереж зв'язку;
  • постачання обладнання та елементів мережної інфраструктури;
  • здачу об'єктів зв'язку;
  • навчання персоналу;

На даний момент існує безліч радіопередаючих пристроїв з різними характеристиками, що дозволяють передавати сигнал на відстань. Залежно від вимог, вони мають різну потужність, діапазони робочих частот, види модуляції (способи накладання корисного сигналу на несучу частоту), протоколи передачі та інші характеристики. Загальне, що поєднує ці пристрої – використання деякої базової частоти коливань (несучої частоти), поверх якої накладається (модулюється) корисний сигнал. На цьому етапі еволюції радіозв'язку практично неможливий одночасний обмін на одній частоті. Сигнали мають властивість накладатися один на одного, і у зв'язку з цим учасники радіообміну змушені виходити в ефір по черзі, чекаючи на закінчення попереднього повідомлення. Режим, у якому взаємний обмін інформацією відбувається по черзі, називається симплексним. Більшість портативних радіостанцій працюють саме в такому режимі. Пристрої зв'язку, що дозволяють передачу сигналу та одночасний прийом, працюють у режимі напівдуплексу, а пристрої, що дозволяють виконувати повноцінний одночасний радіообмін - у дуплексному або повнодуплексному режимі. Варто зауважити, деякі пристрої використовують більше одного фізичного каналу (або частоти) передачі, у зв'язку з чим емулюють дуплексний режим, фактично працюючи в симплексному або напівдуплексному.

Найбільш поширеним представником аналогових псевдотранкінгових систем є реалізація на базі протоколу SmarTrunk II. Відмінна риса псевдотранку – відсутність у системі виділеного управляючого каналу. Ця обставина, з одного боку, зменшує функціональну насиченість системи (протоколу) і змушує нас розглядати її як спрощений варіант таких протоколів як MPT-1327, LTR, EDACS, SmartZone. З іншого боку, відносно невисока вартість системи, сумісність контрольного обладнання з радіозасобами більшості світових виробників та, нарешті, простота експлуатації робить її незамінною для невеликих корпоративних замовників, локальних систем оперативного зв'язку, невеликих міст. Маючи як можливості радіозв'язку всередині системи з можливістю виклику груп абонентів, так і здатністю виходу в телефонні мережі, транкінгові системи SmarTrunk II завоювали широку популярність у нашій країні.

Протокол SmarTrunk II забезпечує автоматичне заняття каналу та перевірку прав користувача та надає абоненту (оператору) наступні можливості:

  • груповий виклик;

  • виклик мобільного абонента;

  • дзвінка абонента телефонної мережі;

  • виклик груп абонентів (до 16 груп);

  • аварійний дзвінок (виділений телефонний номер);

  • швидкий набір номера (до 10 номерів);

  • автоматичний повтор останнього номера;

  • повідомлення про звільнення системи, якщо вона була зайнята;

  • перехід на роботу в режимі звичайної радіостанції (conventional mode) із забороною/дозвілою моніторингу каналів системи;

  • автоматичне ведення бази даних трафіку, контроль за допомогою РС;

  • програмоване обмеження тривалості переговорів;

  • динамічне програмне призначення статусу абонента та переліку послуг, що надаються йому;

  • дистанційне відключення абонента від системи (Radio Kill).

Основою системи є транкінговий контролер ST-853, що виконує всі сигнальні та контрольні функції. Структурою система є базова станція, що складається з обладнання на один або кілька трафікових каналів та антенно-фідерного тракту. Обладнання одного каналу включає ретранслятор (Motorola, Kenwood, Standard, Alinco, Yaesu), керований контролером ST-853. Стик каналу з АТС здійснюється підключенням звичайної 2-провідної комутованої лінії до контролера.

Виклик абонента з телефонної мережі здійснюється шляхом донабору персонального номера абонента, хоча можливе доопрацювання системи (всієї чи частково) та абоненти отримують прямий міський телефонний номер.

Ключовим моментом системи SmarTrunk II є мініатюрна логічна плата, що встановлюється портативну або мобільну радіостанцію (Motorola, Kenwood, Standard, Alinco, Yaesu). Цей логічний модуль (ST-865 –xx для портативної та ST-868-xx для мобільної станції) проектований безпосередньо для кожної моделі абонентського обладнання, забезпечує доступ до системи та керує всіма сигнальними та контрольними функціями.

Логічні плати для системи SmarTrunk II можна придбати у постачальника самої системи. Найчастіше логічні плати сконструйовані в такий спосіб, що з установки досить з'єднати роз'єми. До кожної плати додається докладна інструкція щодо її встановлення та програмування.

 

Діапазон частот

136-174МГЦ; 400-430МГц; 450-470МГЦ

Максимальна кількість каналів:

16 (міжзоновий зв'язок відсутній)

Максимальна кількість абонентів:

1100

Максимальна кількість абонентів у базі даних:

1100 (ST-852) 4096 (ST-853)

Реєстрація з'єднань у базі даних:

1100 на канал (ST-852) 4500 на канал (ST-853)

Режими роботи

напівдуплексний, дуплексний

Викликові коди

цифровий з двопозиційною фазовою маніпуляцією (SmarTrunk II) або високошвидкісний DTMF (SmarTrunk)

Номер абонента

1-5 знаків

Тип інтерфейсу телефонної мережі

2-провідна абонентська лінія (в ST-853 може бути встановлена 4 провідна схема E&M)

Набір номера

DTMF або імпульсний

Донабір

DTMF або імпульсний

Дистанційний доступ до контролера

абонентська телефонна лінія

Контакти:

Адреса: Україна, 04111, м.Київ, вул. Данила Щербаківського 52,

6 поверх, офіс 322

( Пн-Пт. с 9:00 до 18:00 )

+38 (067) 770-74-00

+38 (097) 318-77-87

Напрямки діяльності:

  • Системи і засоби телекомунікацій
  • Інформаційні системи
  • Доглядові системи
  • Спеціальна техніка

Види діяльності:

  • Розробка / узгодження технічних вимог
  • Оформлення / супровід дозвільних документів
  • Поставка обладнання
  • Гарантійний / післягарантійний сервіс
  • Підготовка кадрів Замовника
Radiospektr.com - продажа радиостанций Sepura, DMR радиосвязь, , TETRA радиосвязь